بافت آیفون 7 پلاس آیفون 8 نمایش بازار

بافت: آیفون 7 پلاس آیفون 8 نمایش بازار ایفون 8 صفحه نمایشخمیده گوشی تازه اپل

گت بلاگز اخبار پزشکی راهکارهای وزارت بهداشت جهت پرداخت بدهی‌های شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «وزارت بهداشت پرداخت بدهی‌های شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی را شروع کرده است» گفت: این وزارتخان

راهکارهای وزارت بهداشت جهت پرداخت بدهی‌های شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی

راهکارهای وزارت بهداشت جهت پرداخت بدهی های شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی

عبارات مهم : پزشکی

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که «وزارت بهداشت پرداخت بدهی های شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی را شروع کرده است» گفت: این وزارتخانه به دنبال پرداخت مستقیم مطالبات شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی است همچنین می خواهد ارز مورد نیاز این شرکت ها را مستقیم از محل پرداخت بدهی های دولت تامین کند.

احمد همتی در گفت وگو با ایسنا، راجع به نحوه پرداخت مطالبات و بدهی های شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی گفت: اخیرا کمیسیون بهداشت در جلسه با حضور وزیر بهداشت و معاونانش، رییس بیمه سلامت و رییس شرکت غذا و دارو برنامه های وزارت بهداشت جهت پرداخت مطالبات شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی و تخصیص ارز به آنها را بررسی کرد.

راهکارهای وزارت بهداشت جهت پرداخت بدهی‌های شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی

وی افزود: طبق توضیحات داده شده است پرداختی ها به شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی شروع شده است و البته زیاد پرداختی ها به شرکت های دارویی هست. در ادامه کار به راهکارها و پیشنهادات مورد تایید دست پیدا کردند که اولینش آن است که وزارت بهداشت به ازای دادن فاکتور مستقیما پول های کارخانه های داروسازی و تجهیزات پزشکی را پرداخت کند تا این مبالغ جهت مصارف دیگری استفاده نشود.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی راجع به نحوه تامین ارز شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی گفت: وزارت بهداشت از دولت طلب دارد که قرار شد بخشی از بدهی های دولت به وزارت بهداشت به صورت ارزی پرداخت شود. این امر ناشی از صادرات محصولاتی همچون پتروشیمی است که باید به تناوب ارزهای رقابتی وارد شود. قرار است طبق این پیشنهاد دولت این ارزها را در ازای بدهی ها به وزارت بهداشت دهد تا این وزارتخانه نیز ارز شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی را تامین کند تا آنها دچار مسئله نشوند.

یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «وزارت بهداشت پرداخت بدهی‌های شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی را شروع کرده است» گفت: این وزارتخان

همتی تاکید کرد: آقای وزیر و معاونانش پیگیر هستند تا از این طریق ارز را تامین کنند. قطعا باید آینده نگری های مورد نیاز انجام شود وگرنه تولید داخل مشمول بر تولید دارو و تجهیزات پزشکی دچار خدشه و بحران های جدی می شود همچنین مشکلاتی جهت تولید کنندگان و عرضه کنندگان به وجود می آید که دامنه آن به مردم خواهد رسید. باید هرچه سریع تر جلوی این اتفاقات گرفته شود.

وی ادامه داد: راهکار دیگر آن است که به هیات امنای دانشگاه ها ابلاغ شود که پول هایی که به حساب آنها تحت عنوان پرداخت بدهی های شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی ریخته می شود، صرف هزینه های دیگر نشود چون هیات امنا براساس قانون می توانند جهت منابع مالی ارزش تصمیم گیری کنند. وزارت بهداشت می خواهد این استثنا را لحاظ نماید تا این منابع در جاهای دیگر مصرف نشود. به عبارتی می خواهد تصمیم گیری را از هیات امنا سلب کنند.

همتی در جمع بندی گفت: وزارت بهداشت می خواهد در مرحله اول پرداختی ها در چارچوب مشخصی باشد و هیات امنا مکلف شوند که پرداختی ها را در جاهای دیگر مصرف نکنند و در مورد دوم نیز بدهی ها مستقیم به حساب تولید کنندگان و عرضه کنندگان واریز شود که این مشمول بر شرکت های کوچک و واردکنندگان نیز می شود.

راهکارهای وزارت بهداشت جهت پرداخت بدهی‌های شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در مورد میزان عملیاتی بودن این راهکارها گفت: پرداخت مطالبات انجام شده است و مقداری کار پیش رفته هست. البته این راهکارها هنوز به مرحله اجرا نرسیده است ولی پیشنهادات قابل قبولی است که قرار است اجرایی شود. قطعا باید در نخستین وقت این تصمیمات اجرایی شود چون دیگر هنگامی که نمانده هست. اگر این کارها به سرعت انجام نشود بحران های جدی را در سراسر کشور شاهد خواهیم بود. ما خوشبین هستیم که در کنار پرداخت هرچه سریع تر بدهی های شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی کارها عملی وزارت بهداشت سریعتر اجرایی شود.

واژه های کلیدی: پزشکی | دارویی | بهداشت | تجهیزات | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz