بافت آیفون 7 پلاس آیفون 8 نمایش بازار

بافت: آیفون 7 پلاس آیفون 8 نمایش بازار ایفون 8 صفحه نمایشخمیده گوشی تازه اپل

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تجلیل از «مارین کارمیتس» در جشنواره کن

مارین کارمیتس در هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن و در مراسم شام جهت متخصصان صنعت فیلم دنیا مورد تجلیل واقع می‌شود.

تجلیل از «مارین کارمیتس» در جشنواره کن

تجلیل از «مارین کارمیتس» در جشنواره کن

عبارات مهم : سینما

مارین کارمیتس در هفتاد و یکمین دوره جشنواره فیلم کن و در مراسم شام جهت متخصصان صنعت فیلم دنیا مورد تجلیل واقع می شود.

به گزارش مهر، جمعه ۱۱ ماه می ۲۰۱۸ مراسم بزرگداشتی جهت مارین کارمیتس و جهت همه تلاشی که در نیم قرن فعالیت فیلمسازی اش جهت ارتقای صنعت فیلم انجام داده برگزار می شود.

قرار است فیلمی از این فیلمساز با عنوان «ضربه جهت ضربه» که فیلمی کلاسیک محصول سال ۱۹۷۲ است در بخش کلاسیک های کن در همان روز به نمایش درآید.

این نویسنده، کارگردان، تهیه کننده و توزیع کننده فیلم بیش از ۱۰۰ فیلم در طول دوران کاری اش خلق کرده و نزدیک به ۴۰۰ فیلم را در سراسر دنیا توزیع کرده هست. وی شبکه ای سینمایی متشکل از ۱۲ سالن سینما و ۶۸ پرده را در پاریس و ۱۰ سالن سینما با ۱۲۸ پرده را در اسپانیا راه اندازی کرده است.

وی در عین حال در طول سال ها فعالیت حرفه ای اش به هنرهای تصویری علاقه زیادی داشته و به خاص به عکاسی فیلم علاقه نشان داده است و برمبنای همین نمایشگاه های متعددی نیز برپا کرده است.

این فیلمساز فرانسوی نخستین فیلم سینمایی اش را با عنوان «شب سیاه کلکته» سال ۱۹۶۴ ساخت که برمبنای فیلمنامه ای از مارگریت دوراس ساخته شد. دومین فیلم وی «کمدی» که سال ۱۹۶۶ ساخته شد با اقتباس از نمایشنامه ای از ساموئل بکت شکل گرفت و نشان داد وی می تواند بین ژانرهای متفاوت پلی فرهنگی ایجاد کند. وی سپس قراردادی جهت ساخت سه گانه ای سیاسی با عنوان «هفت روز دیگر» محصول ۱۹۶۷، «رفقا» محصول ۱۹۶۹ و «کودتا پشت کودتا» محصول ۱۹۷۲ امضا کرد که نشان دهنده جهش های سیاسی جامعه در آشوب فرانسوی بود.

کارمیتس ۷۹ ساله که اصلیتی رومانیایی دارد و متولد بخارست هست، تاکنون حدود ۴۰ جایزه از بخش های متفاوت جشنواره کن دریافت کرده که مشمول بر سه نخل طلای کن نیز می شود. وی سه شیر طلای ونیز و یک خرس طلای برلین را در کارنامه دارد و سه بار نامزدی اسکار و ۲۵ بار نامزدی سزار را به دست آورده است.

تجلیل از «مارین کارمیتس» در جشنواره کن

واژه های کلیدی: سینما | محصول | کلاسیک | فیلمساز | جشنواره | سینمایی | جشنواره فیلم | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz